![<](/sites/default/files/styles/new_vrd_title/public/2024-03/Screenshot%202024-03-03%20at%2016-13-38%20%284%29%20%CE%92%CE%AF%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF%20Facebook.png?itok=mykVudKo)
Έφτασαν στη Θεσσαλονίκη:110 κινέζικα ηλεκτρικά λεωφορεία του ΟΑΣΘ
Στη Θεσσαλονίκη έφτασαν την Παρασκευή (1/3) από την Κίνα, τα 110 ηλεκτρικά λεωφορεία για λογαριασμό του ΟΑΣΘ.
Τα λεωφορεία αποβιβάστηκαν στην πόλη και πλέον θα πρέπει να γίνει ο εκτελωνισμός, η ταξινόμηση και η προετοιμασία τους ώστε να κυκλοφορήσουν στους δρόμους, κάτι που σύμφωνα με τον οργανισμό αναμένεται να συμβεί μέσα στην άνοιξη.
Δείτε video που δημοσίευσε ο ΟΑΣΘ: